Lajme

Zyrtari i PDK-së Ramush Haradinajt: Nuk ta kemi borxh izolimin!

02/15/2018 00:14
nga:Gazeta Blic

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Arton Muhaxheri ka kritikuar shefin e Qeverisë, Ramush Haradinaj për qëndrimin e tij në lidhje me demarkacionin me Malin e Zi.

Ai në një shënim në Facebook tha se qytetarët e vendit, askujt nuk ia kanë borxh izolimin.

Shënimi i plotë i Muhaxherit:

Zgjedhjet e fundit lokale dhe goditja që mori AAK në Pejë janë treguesit më të mirë se Ramushi nuk duhet me lidh kry kunder versionit aktual të demarkacionit. 

Nuk ja kemi me borxhë izolimin e Kosovës askujt.