Sporti

Zyrtare: Qëndrim Gashi firmos me skuadrën e Vushtrrisë

07/11/2019 20:38
nga:Ideal

Qëndrim Gashi, nga fshati Xërxe i komunës së Rahovecit nënshkruan kontratë një vjeqare me klubin e Vushtrrisë

Sulmuesi 24 vjeçar, nga fillimi ka qenë pjesë e KF Lirisë së Prizrenit dhe pjesë e grupmoshave të përfaqësueses së Kosovës që mosha 16 vjeçar është paraqitu për grupmoshat, U17, U19 dhe U21 do të filloj një aventurë te re me Vushtrrinë, përcjellë GazetaBlic./

Qëndrimi për faqen zyrtare deklaroj se “Serioziteti i drejtueseve te klubit dhe puna që bën trajneri Bekim Shotani, duke shtuar edhe qytetin e Vushtrrisë qe jeton për futboll më kanë shtyrë që sivjet të jem pjesë e Vushtrrisë.”

/GazetaBlic/