Sporti

ZYRTARE: FIFA dënon Man Cityn

08/13/2019 19:47
nga:M K

Manchester City është dënuar nga shtëpia numër një e futbollit botëror për shkak të thyerjes së rregullave në transferimin e lojtarëve të rinjë.

Kështu ka njoftuar FIFA përmes faqes zyrtare, shkruan GazetaBlic.

Pas Chelseat, Barcelonës dhe Atletico Madrid, tani edhe klubi i sheikëve merr dënim, mirëpo për dallim nga ato skuadrat e para, kampionët anglezë janë dënuar vetëm më të holla.

“Manchester City është dënuar me gjobë prej 370 mijë frangave për shkeljet që lidhen me transferimin dhe regjistrimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçare”, thuhet në njoftim.

/GazetaBlic/

11/30/2019 14:01

Dy gola për tre minuta në takimin Newcastle – Manchester City, ndeshje e ‘zjarrtë’ në “St James Park”