Sporti

Zyrtare: Feronikeli transferon futbollistin e njohur kosovar

06/11/2019 19:42
nga:M K

Mesfushori 25 vjeçar, Argjend Malaj, është futbollisti më i ri i Feronikelit.

Klubi i Feronikelit, konfirmon se, që nga sot (e martë), Malaj do të jetë pjesë e kampionëve të Kosovës.

Malaj ishte futbollist i Kamzës, në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, ku më parë kishte mbrojtur edhe ngjyrat e Skënderbeut.

Argjend Malaj luan në pjesën qendrore të mesfushës dhe pati më shumë se 20 paraqitje në Kategorinë Superiore këtë sezon.

Vushtrriasi tani e tutje do të mbrojë ngjyrat e Feronikelit.

08/16/2019 12:38

Ylli i Dritës nënshkruan me Feronikelin