Sporti

Zyrtare: Australia publikon listën e lojtarëve të ftuar për Kupën e Botës

06/03/2018 16:11
nga:Lorik J

Mesfushori veteran Tim Cahill është përfshirë në skuadrën e Australisë për Kupën e Botës.

38-vjeçari do të luajë në Kupën e tij të katërt botërore, shkruan GazetaBlic

Australia është në Grupin C dhe do të luajnë me Francën në ndeshjen e tyre të parë më 16 qershor, përpara se të përballen me Danimarkën dhe Perunë.

Kjo është lista e 23 lojtarëve rtë ftuar për Kupën e Botës:

Portierë: Brad Jones (Feyenoord), Mat Ryan (Brighton), Danny Vukovic (Genk).

Mbrojtës: Aziz Behich (Bursaspor), Milos Degenek (Yokohama F. Marinos), Matthew Jurman (Suwon Samsung Blue Wings), James Meredith (Millwall), Josh Risdon (Western Sydney), Trent Sainsbury (Grasshopper Zurich).

Mesfushorë: Jackson Irvine (Hull City), Mile Jedinak (Aston Villa), Robbie Kruse (VfL Bochum), Massimo Luongo (QPR), Mark Milligan (Al-Ahli), Aaron Mooy (Huddersfield), Tom Rogic (Celtic), Tim Cahill (Millwall).

Sulmuesi: Daniel Arzani (Melbourne City), Tomi Juric (Luzern), Mathew Leckie (Hertha Berlin), Andrew Nabbout (Urawa Red Diamonds), Dimitri Petratos (Newcastle Jets), Jamie Maclaren (Hibernian).

/GazetaBlic/

01/08/2020 14:46

Australia do të vrasë mijëra deve, shkaku i thatësisë