Sporti

Ylli i Manchester Cityt: Liverpooli ka qenë shumë me fat këtë sezon!

04/15/2019 11:19
nga:Lorik J

Mesfushori, Ilkay Gundogan është i bindur se Manchester City do të fitojë titullin e Premierligës, duke shtuar se Liverpool ka qenë me fat këtë sezon.

Reds kanë arritur të mbajnë ritmin me kampionët aktual të Premier Ligës gjatë gjithë sezonit dhe tani kanë shkuar në dy pikë si lider i kampionatit anglez, shkruan GazetaBlic.

Megjithatë, Gundogan beson se Liverpool ka përfituar nga shumë pasuri në Premier Ligë këtë sezon.

“Liverpooli ka shumë dëshirë për të qenë kampionë”, tha Gundogan për Fanatic.

“Ata duan të fitojnë Premier Ligën më shumë se Ligën e Kampionëve. Por gjithçka është në duart tona. Mendoj se kemi luajtur futboll më të mirë. Ne ishim shtatë pikë prapa tyre dhe pastaj dolëm përpara tyre. Unë mendoj se ata kanë qenë shumë me fat gjatë një apo dy muajve të fundit. Kohët e fundit kanë shënuar shumë gola në minutat shtesë. Gjithçka është në duart tona. Nëse fitojmë gjashtë ndeshjet e fundit, atëherë do të jemi kampionë”, përfundoi ai.

/GazetaBlic/