Cool

Veshja e çorapeve në shtrat përmirëson jetën seksuale

03/12/2018 15:02
nga:M H

Fjetja me çorape në shtrat mund të ketë një sërë përparësish, thonë studimet.

Kjo thjesht mund t’ju ndihmojë të flini më mirë, por edhe t’ju bëjë dashnor më të mirë, sipas studimeve.

Përparësitë tjera përfshijnë lehtësimin e sëmundjes Raynaud dhe simptomave të menopauzës, transmeton KosovaPress.

Një studim i Universitetit Groningen ka gjetur se veshja e çorapeve në shtrat përmirëson jetën seksuale të njerëzve.

Rezultati i studimit është prezantuar në Shoqërinë Evropiane për Riprodhim dhe Zhvillim Njerëzor në Kopenhagë.

Rekomandohet të mos flihet me çorape të ngushta, pasi që ato reduktojnë qarkullimin e gjakut në organizëm.

02/21/2018 17:57

Mënyra të mahnitshme me të cilën mund t’i përdorni çorapet e shqyera të najlonit nëpër shtëpi