Sporti

Valon Berisha shkruan historinë me Salzburg, kualifikohen në gjysmëfinale të Europa League

04/12/2018 22:56
nga:Y.K

Skuadra e kosovarit Valon Berisha, Red Bull Salzburg, ka arritur që ta përmbysë skuadrën e Lazios dhe të kualifikohet në çerekfinale të Europa League.

Lazio e cila kishte fituar 4-2 në Romë, sonte ka humbur 4-1 në Austri përballë Salzburg, shkruan Gazeta Blic

Lazio kaloi e para në epërsi me golin e Immobile, por Salzburg befasoi ata duke ia shënuar katër gola tjerë.

Në golin e parë tek Salzburg asistoi edhe reprezentuesi i Kosovës, Valon Berisha./Gazeta Blic

03/02/2019 22:25

Përfundon gjithçka në “Olimpico”, mbyllet derbi Lazio-Roma