Sporti

Tottenhemi ka gati 40 milionë euro për super-talentin e Romës

05/19/2019 13:20
nga:M K

Pas dy sensioneve të merkatos me asnjë transferim, Tottenhami po përgatitet për një verë të nxehtë më shumë transferime.

Drejtuesit e “Spurs”-ve kanë nisur menjëherë nga puna për të përforcuar organikën dhe, sipas medieve angleze, mes objektivave në listën e klubit anglez është edhe Nicolo Zaniolo, për të cilin ekipi i drejtuar nga Mauricio Pochettino është gati t’i ofrojë Romës 40 milionë euro.

Roma e mori vetëm 5 milionë euro nga Interi, ndërkohë që tashmë vlera e tij është shumëfishuar.

Progresi i tij ka bindur edhe trajnerin e kombëtares Mancini, për ta grumbulluar për ndeshjen e muajit mars ndaj Finlandës.

08/08/2019 11:39

Fulhami pranon ofertën 25 milionëshe të Tottenhemit për Ryan Sessegnon