Sporti

Tifozët e Real Madridit votojnë për largimin e djalit të Zidanes

05/23/2019 11:34
nga:M K

Interesante janë kërkesat e tifozëve të Real Madridit.

Kjo u vërtetua në votimet e sondazhit të publikuar në prestigjiozen “AS”, e cila është e afërt me klubin madrilen, shkruan GazetaBlic.

Në sondazh pyetej se cilët lojtarë duhet të largohen nga Real Madridi, e kush duhet të qëndrojë.

Nga rezultati shihet se Gareth Bale është lojtari më i padëshiruar, e që ka marrë vetëm 9% të votave.

Pas tij vijnë Mariano Diaz me 24 dhe çuditërisht, djali i Zidanes, Luca me 26%.

Më poshtë lista e plotë e përqindjes së votimit të tifozëve, e ku kishin mundësi të votonin afro 5 milionë sosh.

Dani Carvajal: 92%

Vinicius Junior: 89%

Sergio Ramos: 84%

Brahim Diaz: 83%

Alvaro Odriozola: 82%

Sergio Reguilon: 81%

Keylor Navas: 76%

Raphael Varane: 75%

Karim Benzema: 72%

Thibaut Courtois: 65%

Luka Modric: 63%

Nacho Fernandez: 60%

Casemiro: 59%

Fede Valverde: 59%

Marcos Llorente: 59%

Lucas Vazquez: 52%
Toni Kroos: 36%

Jesus Vallejo: 36%

Marcelo: 33%

Isco: 31%

Dani Ceballos: 30%

Luca Zidane: 28%

Mariano Diaz: 24%

Gareth Bale: 9%

/GazetaBlic/

10/09/2019 16:19

Messi: Dëshiroja që Ronaldo të qëndronte në Real Madrid