Sporti

Sllovakia e përmbys Shqipërinë në minutat e fundit

03/23/2018 19:11
nga:Y.K

Në stadiumin “Selman Stërmasi”  takimi midis Shqipërisë U-21 dhe Sllovakisë U-21 ka përfunduar me fitoren e Sllovakëve 2-3.

Shqipëria ishte dy herë në epërsi me golat e Rey Manaj, por në fund në mungesë të përqendrimit nuk ka arritur të dal fituese, shkruan Gazeta Blic

Golat për kombëtaren Sllovake janë shënuar nga Spalek (48) Dimun (80) Mraz (87)

Pas kësaj humbje Shqipëria u21 renditet në vendin e  pestë me gjashtë pikë të grumbulluara në grupin e dytë dhe pa gjasa për të kualifikuar tutje./Gazeta Blic

09/04/2017 22:02

Shqipëria triumfon si mysafir ndaj Islandës