Sporti

Shikoni çfarë bën Sterling, pas përfundimit të ndeshjes me Kosovën (Video)

09/11/2019 13:18
nga:Ideal

Pas përfundimit të takimit, Angli – Kosovë, Sterling bëri një gjest të madh.

Anglia dhe Kosova u takun mes veti në kuadër të kualifikimeve për ‘Euro 2020’, shkruan GazetaBlic.

‘Dardanët’ u mposhtë nga tre luanët me rezultatin përfundimtar në 5:3.

Ndërkaq ajo se çfarë bëri, Sterling ishte për tu marr shembull. Sulmuesi i Man City-t menjëherë pas ndeshjes shkojë të tifozët vendas dhe i dhurojë një tifozi të vogël këpucët e tij.

Ja momenti kur Sterling i dhuron këpucët një tifozi anglez:

/GazetaBlic/