Lajme

Seancë solemne për presidentin slloven

02/13/2018 07:19
nga:M H

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë Borut Pahor.

Në seancën solemne, deputetëve do t’u drejtohet presidenti Pahor.

Pahor ka filluar dje vizitën në Kosovë ku është takuar me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi.

Ndërsa sot do të takohet me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli dhe kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj.

08/17/2018 08:55

Po flitet për ndryshim kufijsh por deputetët nuk po e prishin rehatinë