Sporti

Ronaldo barazon rekordin e madh të Di Stefanos

05/06/2018 21:48
nga:Lorik J

Barcelona dhe Real Madridi kanë shkuar në pushim me rezultatin 1-1.

Luis Suarez ka shënuar për Barçën, ndërsa Cristiano Ronaldo për Real Madridin, shkruan GazetaBlic

Ky është goli i 18’të i Ronaldos në ‘El Clasico’.

Ronaldo tashmë ka barazuar golashënuesin më të mirë të Realit në El Clasico, (Di Stefanon) i cili numëron poashtu 18 gola.

Ja statistikat:

Alfredo Di Stefano
30 ndeshje
18 gola

Cristiano Ronaldo
33 ndeshje
18 gola

/GazetaBlic/

01/20/2019 12:27

Ronaldo i bën ‘puç’ Real Madridit, detyron futbollistin e madrilenëve të nënshkruajë me Juventusin