Fit&Sexy

Receta që eleminon gurëzat për vetëm 2 ditë

03/09/2018 22:59
nga:Gazeta Blic

Është e zakonshme të shkosh tek dentisti për t’i dhënë fund këtij problem pasi ata janë ekspertë për këtë, por megjithatë shumë herë nuk guxojnë t’i tregojnë pacientit të vërtetën.

Përveç kësaj, ka të ngjarë që ata të dinë metoda që ne nuk i njohim dhe nuk do t’i bënim pa ndihmën e tyre. Megjithatë, ka diçka që ne të gjithë mund të bëjmë në shtëpinë tonë për t’i dhënë fund gurëzave.

Përbërësit:

-Një lugë gjelle pastë dhëmbësh

-2 lugë peroksid hidrogjeni

-2 lugë sode buke

-2 lugë ujë

Përgatitja:

Merrni një enë qelqi me një kapak dhe derdhni të gjithë përbërësit. Përziejini mirë duke përdorur një lugë druri derisa ato të bashkohen për të krijuar kremin.

Vendoseni masën e përftuar në furçën tuaj të dhëmbëve dhe lajini ata për 5 minuta. Këtë metodë bëjeni 3 herë në javë derisa gurëzat të zhduken.

08/22/2018 22:26

Kujdes, pamjet: Gurët shemben mbi makinë, ja çka ndodhë më tutje