Sporti

Rahoveci mbyll aventurën historike, gati për Ballkan Ligë

10/09/2019 19:48
nga:M K

Rahoveci është mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të FIBA Europe Cup, nga skuadra Cluj, për të mos arritur kështu kualifikimin në fazën e grupeve.

“Vreshtarët” luajtën me shumë mungesa, derisa rezultati përfundimtar ishte 91-47, shkruan GazetaBlic.

Nënkampionët kosovarë ishin dhe vazhdojnë të jenë ajka e basketbollit në elitën tonë, kurse tani palestra “Mezahir Isma” po bëhet gati që nga 22 Tetori t’i mirëpres skuadrat mysafire në kuadër të Ballkan Ligës.

/GazetaBlic/

10/17/2019 17:11

Pikët e sekondave të fundit! A gaboi gjyqtari i ndeshjes Feronikeli – Rahoveci?