Lajme

Qëndron Kastrati ‘eliminon’ drejtorët e VV-së, pas drejtoreshës së Arsimit largon nga puna edhe kryetarin e Kuvendit

10/26/2018 19:50
nga:A. R.

Pas një debati që ka nisur nga ora 9 e mëngjesit Kuvendi Komunal i Kamenicës rreth orës 19 ka shkarkuar kryesuesin nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Bajram Mavriqin.

Seanca e jashtëzakonshme është thirrur nga PSD-ja që udhëheqë me këtë komunë dhe disa këshilltarë komunalë të AAK-së,AKR-së,Nismës dhe të tjerë.

Vetë Mavriqi gjatë ditës ka thënë se kërkesa për shkarkim të tij nuk ka bazë ligjore.

Theksojmë që javë më parë, Kastrati ka shkarkuar drejtoreshën e Arsimit në Kamenicë, Ismete Thaçin.

 

12/08/2019 16:01

Anëtari i Vetëvendosjes akuzon LDK-në: Që 10 ditë është dashur të formohet Qeveria, mos na kushtëzoni