Sporti

Perisic u dërgon mesazh lamtumirës tifozëve të Interit

08/14/2019 11:19
nga:Ideal

Ivan Perisic i thotë lamtumirën Interit. Anësori kroat, i cili u njoftua zyrtarisht nga Bayern Munich dje, dëshiroi të falënderojë Nerazzurri me një mesazh të gjatë në Instagram.

“Ju bëj thirrje të gjithë juve që keni qenë pjesë e jetës sime profesionale për katër vitet e fundit. Para së gjithash për fansat: Faleminderit nga zemra, për përkushtimin tuaj të vazhdueshëm në kohët e mira dhe të vështira”, përfundoi ai.

Pala gjermane ka nënshkruar kroatin si formë huazimi, me një mundësi për të blerë ta blerë atë.

Raportet sugjerojnë që klauzola ka vlerë rreth 25 milionë euro.

/GazetaBlic/