Sporti

Përfundon meçi i madh mes Joshua dhe Parker, ja kush fiton (Foto)

04/01/2018 00:41
nga:Lorik J

Ka përfunduar meçi i madh mes Anthony Joshuas dhe Joseph Parkerit.

Fitues i meçit u shpall Joshua, pas vendimit të arbitrave, shkruan GazetaBlic

Pas 12 raundeve, Joshua fitoi me pikë me rezultatin 118 – 111.

Të gjitha raundet u karakterizuan me shumë pak goditje nga dy boksierët.

Anthony Joshua u koncentrua më shumë në mbrojtje dhe herë pas here sulmonte kundërshtarin.

Kurse Joseph Parker gjatë gjithë kohës tentonte më shumë të sulmonte duke lënë shumë hapësira për goditjet e Joshuas./GazetaBlic/

02/23/2019 23:27

​Zbulohet meçi i rradhës i Joshuas