Lajme

Përfaqësuesit e Listës Serbe takohen me Pahor, flasin për Asociacionin

02/13/2018 14:11
nga:M H

Përfaqësuesit e Listës Serbe u takuan sot në Prishtinë me Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, i cili u pajtua se është e nevojshme të fillohet formimi i Asociacionit të Komunave Serbe, meqenëse formimi i tij është një detyrim ndërkombëtar i institucioneve të Kosovës

Bëhet e ditur se ata i thanë shefit të shtetit serb që po viziton Prishtinën, se ruajtja e paqes dhe sigurisë si parakusht për mbijetesën dhe kthimin e serbëve, është me interes të veçantë për serbët në Kosovë, si dhe krijimin e Asociacionit të Komunave Serbe në përputhje me Marrëveshjen e Brukselit.

11/14/2018 13:20

A ka nisur bashkëpunimi LDK – Lista Serbe, për rrëzimin e Qeverisë, flet Agim Veliu