Lajme

Pence reagon pas të shtënave në Florida

02/14/2018 23:52
nga:Gazeta Blic

Zëvendës-Presidenti Amerikan, Mike Pence, ka reaguar pas të shtënave me armë zjarri në një shkollë të mesme në Florida.

“Zemrat tona janë thyer për viktimat dhe familjet e prekura nga të shtënat e tmerrshme në një shkollë në Broward County, Florida. Këta studentë, mësues, administratorë dhe familje janë në mesin e lutjeve tona”, ka shkruar Pence në Twitter.

Deri më tani, raportohet për 14 të plagosur. I dyshuari është arrestuar.