Sporti

Nga Anglia: Chelsea nuk dëshiron ta shkarkojë Sarrin

06/12/2019 12:53
nga:Ideal

Chelsea nuk dëshiron të shkarkojë, Maurizio Sarri dhe ka bërë një përpjekje të fundit për të bindur italianin për të qëndruar tek ‘blut’, raporton The Sun.

Trajneri italian i ka thënë Blues që ai dëshiron të largohet pas një magji njëvjeçare në klub, por tabloidi anglez raporton se Roman Abramovich po përpiqet të bindë ish-menaxherin e Napolit për të qëndruar, përcjellë GazetaBlic.

Sarri tashmë ka arritur një marrëveshje me Juventusin, por Chelsea “nuk dëshiron të bëjë hapin e parë” që ta shkarkon Sarri – pasi ata nuk duan të paguajnë asnjë kompensim, ku dihet se kanë shpenzuar mbi 100 milionë euro për të.

/GazetaBlic/