Sporti

Ndërron sistemi i Ligës së Kampionëve

10/19/2018 15:48
nga:M K

Liga e Kampionëve prite të ndërrojë sistemin e saj.

Kjo pasi drejtuesit e komisionit të garave po kërkojnë që nga viti 2021 të hapin edhe një ligë të tretë, shkruan GazetaBlic.

Kjo do të ndryshonte edhe sistemin aktual të garës më të madhe për klube në kontinentin e vjetër. Sipas tyre, është e tepërt që katër shtete si Anglia, Italia, Gjermania dhe Spanja t’i kenë katër vende të rezervuara.

Udhëheqësit kërkojnë që nga viti 2021 ky rregull të hiqet.

Ditëve në vijim priten edhe takime të tjera, derisa mbetet të shihet për ndonjë vendim të rradhës.

Kujtojmë që ne do t’iu raportojmë për ç’do ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

06/12/2019 21:47

Caktohet orari i ndeshjeve të fazës paraeliminatore në Champions