Cult

Ndahet nga jeta aktori Muhamet Lika

05/30/2019 16:41
nga:Gazeta Blic

Aktori i mirënjohur i humorit, Muhamet Lika, është ndarë sot nga jeta në moshën 65-vjeçare, pasi vuante nga sëmundja e zemrës. Ai ndodhej në Itali për kurim.

Muhamet Lika numëron qindra role ne skenën e humorit me një aktivitet 41- vjeçar.

Ai mban shumë tituj dhe çmime ndërsa se fundmi është vlerësuar nga Presidenti i Republikës me titullin “Mjeshtër i madh”.

Ndarja nga jeta e Muhamet Likës, baba i dy fëmijëve, është një humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare ndërsa familja humbi njeriun e shtrenjte të saj./Tch/