Lajme

Nagavci njëjtë sikur Thaçi edhe Pacolli po zbaton agjendën e planet e Serbisë

09/26/2018 21:04
nga:Gazeta Blic

Deputetja e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci përmes një shkrimi në “Facebook”, ka kritikuar zëvendëskryeministrin e Kosovës, Behgjet Pacolli i cili kohë më parë kishte deklaruar “E ardhmja e rajonit është në duart e Beogradit. Kosova nuk mundet pa Serbinë”, shkruan Gazeta Blic.  

Nagavci ka thënë se nuk ka asgjë për tu habitur në veprimet dhe deklaratat e Pacollit.

Sipas saj ai është i njëjti si gjithnjë, po luan rolin e tij e po zbaton agjendën e planet e Serbisë.

Shkrimi i plotë i Nagavcit:

S’ka asgjë për tu habitur në veprimet dhe deklaratat e Pacollit. Ai është i njejti si gjthnjë, po luan rolin e tij e po zbaton agjendën e planet e Serbisē. Njejt edhe Thaçi.

Një nga deklaratat e kahmotshme të tij: “ E ardhmja e rajonit është në duart e Beogradit. Kosova nuk mundet pa Serbinë”

29 shtator 2018, Protestojmë.

12/09/2019 18:36

Paralajmëron Mimoza Kusari- Lila: Këto do të jenë pasojat nëse dështon marrëveshja VV-LDK