Cool

Mustang-u tenton të tejkalojë veturat në autostradë, por e pëson keq

10/23/2019 07:22
nga:Natyra

Një veturë e tipit ‘Mustang’ përgjatë një përpjekjeje për tejkalimin e veturave në një autostradë me një shpejtësi të madhe, ka përfunduar në baltën anësore të rrugës.

Pamjet e siguruara nga dëshmitarët përmes kamerave shfaqin ngjarjen e ndodhur në Riverside County të Kalifornisë.

Në video, një shofer duke kaluar tij drejt perëndimit në drejtim të Los Anxhelesit vuri re veturën duke dalur jashtë korsisë së autostradës.

Ndërsa shoferi përpiqet të qëndrojë në makinë, shpejt përfundon në zonën me baltë midis dy rrugëve dhe ngushtësisht shmang goditjen e një shenje sinjalistike.

Filmuesi i videos ka bërë të ditur për mediet ndërkombëtare se nuk ka pasur ndonjë lëndim.

“Nuk u raportua për ndonjë lëndim dhe vetura shihet të jetë kthyer në korsi”, deklaroi dëshmitari.

 

Moment Mustang loses control as it attempts to overtake a truck

Mustang takes its own exit from the freeway 😱🚗 via ViralHog

Publiée par Daily Mail Video sur Mardi 22 octobre 2019