Lajme

Ministri i Jashtëm slloven viziton Kosovën

03/13/2018 07:19
nga:M H

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.

Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj si dhe nga homologu i tij, Behgjet Pacolli.

Po ashtu Erjavec do të marrë pjesë edhe në Forumin Ekonomik Kosovë-Slloveni, ku do të jenë të pranishme afër 40 kompani sllovene të sektorëve të ndryshme.

10/16/2018 18:30

Bërnabiq falënderon Rusinë për qëndrimin ndaj Kosovës