Sporti

Milani bëhet me investitorë të rinj

06/13/2018 13:34
nga:Lorik J

Një biznesmen malajzian thuhet se do të investojë në Milan, në një marrëveshje që po negociohet nga super-agjenti Jorge Mendes.

Sipas Sky Sport Italia, investitori në fjalë do të bëhet aksionar i pakicës në bordin e Li Yonghong dhe është një shtetas malajzian që banon në Singapor, shkruan GazetaBlic

Për më tepër, ai do të kryesonte një konsorcium aziatik të interesuar për të investuar në Milano, ndërsa Mendes po vepron si ndërmjetës midis mbështetësit dhe Milanit.

Nëse një marrëveshje arrihet, ai do të shkonte në një farë mënyre për të ndihmuar Li të financojë rritjen e tij përfundimtare të kapitalit prej 32 milion euro dhe të mbulojë kredinë prej 303 milion euro që i detyrohet Elliott Management.

/GazetaBlic/

01/20/2019 13:27

Piatek bllokon nënshkrimin e Higuainit në Chelsea