Sporti

Mësoni skuadrat që e kanë siguruar Ligën e Kampionëve deri më tani

08/08/2018 18:55
nga:M K

Jemi afër fillimit të kompeticioneve më të mëdha në shumicën e shteteve evropiane.

Kësisoj, edhe gara më e madhe për klube, Liga e Kampionëve, në muajin shtator hap perden për edicionin 2018/2019, shkruan GazetaBlic.

Momentalisht po luhen kualifikimet për të mësuar edhe emrat e gjashtë ekipeve të mbetura, të cilat do t’u bashkohen këtyre 26 -të të tjerave dhe kështu të formojnë numrin e përcaktuar prej 32 sosh.

Atletico Madrid, Barcelona, Bayern Munchen, Borrusia Dortmund, Club Brugge, CSKA Moska, Galatasaray, Hoffenheim, Inter, Juventus, Liverpool, Lokomotiva Moska, Lyon , Manchester City, Manchester United, Monaco, Napoli, PSG, Porto, Real Madrid, Roma, Schalke, Shakhtar Donetsk, Tottenhem, Valencia dhe Viktoria Plzen.

/GazetaBlic/

06/12/2019 21:47

Caktohet orari i ndeshjeve të fazës paraeliminatore në Champions