Sporti

Mbyllet pjesa e parë në kryeqytet, mësoni rezultatin

05/11/2019 17:00
nga:M K

Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e duelit Prishtina-Llapi.

Ky 45 minutësh u mbyll ashtu siç i’a filloi, pra me rezultat të bardhë 0-0, shkruan GazetaBlic.

Në fakt, fraksioni i parë kaloi nën hijen e lëndimit të rëndë të Valmir Veliut, i cili u dërgua me urgjencë në spital.

Sipas komentatorëve të Supersportit, e duke u bazuar në informatat e stafit llapian, Veliu tashmë e ka tejkaluar krizën dhe është në gjendje stabile.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në pjesën e dytë, derisa ne do t’iu raportojmë për çdo ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

10/20/2019 13:50

Formacionet zyrtare: Drita – Ballkani dhe Ferizaj – Prishtina