Sporti

Mbyllet pjesa e parë në kryeqytet, mësoni rezultatin

09/13/2019 19:47
nga:M K

Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e duelit Prishtina-Llapi.

Derbi rajonal deri më tani ka qenë fantastik, përveç faktit në tribuna, ku tifozët u larguan nga stadiumi, pasi fillimisht policia speciale detyroi “Ultrasit” e Prishtinës të largohen, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, ky fraksion u mbyll me epërsinë e mysafirëve, që realizuan përmes Sebino Plakut në minutën e 30-të.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në pjesën e dytë, kurse ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

HT Prishtina – Llapi 0-1

Kujtojmë se kjo është ndeshja e dytë e ditës, njëkohësisht e dyta e xhiros së katërt, ndërsa në të parën Ballkani mposhti Trepçën’89.

/GazetaBlic/

10/20/2019 13:50

Formacionet zyrtare: Drita – Ballkani dhe Ferizaj – Prishtina