Sporti

Llapi nuk e ka ndërmend të ndalet, zyrtarizon përforcimin e tretë bernda ditës

05/31/2019 21:14
nga:M K

Llapi nuk e ka ndërmend të ndalet sa i përket përforcimeve.

Përderisa gjatë ditës konfirmoi marrëveshjen me Idrizin e Eminin, tani klubi nga “Zahir Pajaziti” ka zyrtarizuar edhe blerjen e tretë brenda ditës, shkruan GazetaBlic.

Futbollisti që në edicionin e ri do ta djersitë fanellën e “legjendave” vjen nga Renova dhe quhet Emran Ramadani.

Ramadani ka luajtur për Shkëndijën dhe Partizanin e Tiranës, derisa së fundi ka luajtur për skuadrën nga Tetova.

Sulmuesi vjen nga Renova dhe do jetë pjesë e Llapit në edicionin e ri

Podujevë, 31 maj 2019 – Llapi gjatë ditës së sotme ka arritur marrëveshje me sulmuesin shqiptar nga Maqedonia, Emran Ramadani i cili së fundmi ishte pjesë e Renovës.

Emran Ramadani, i gjatë 1,73 m, 27 vjeç, i lindur më 29.01.1992 në Tetovë është sulmues i dy krahëve. Ramadani ka luajtur për Hajduk Kula në Koraci, Shkëndijen, Korab Debar, Partizanin e Shqipërisë dhe së fundmi Renovën. Tek Renova në edicionin paraprak ka luajtur 30 ndeshje, ku ka shënuar 9 gola dhe 4 asistime.

#Ramadani2020⚪️🔵
Vazhdojmë…

/GazetaBlic/

10/05/2019 20:52

Pas Llapit, edhe Ferizaji del me një komunikatë zyrtare