Lajme

Liderët mblidhen në tubimin përkujtimor për të rënët në fshatin Lubizhdë të Hasit

04/12/2019 12:38
nga:Gazeta Blic

Gjatë ditës së sotme në fshatin Lubizhdë të Hasit janë përkujtuar 14 dëshmorët dhe 40 martirët e këtij fshati të rënë për liri.

Në këtë tubim përkujtimor po marrin pjesë liderë të rëndësishëm të shtetit si presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri, Ramush Haradinaj dhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

Ata pritet që gjatë këtij tubimi të mbajnë edhe fjalime për të rënët.

08/10/2019 15:37

Thaçi u jep kurajo lojtarëve të Feronikelit para ndeshjes kundër Milanit