Lajme

LDK vlerëson ndihmën e Sllovenisë për Kosovën

02/13/2018 11:12
nga:Gazeta Blic

Deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës të prirë nga shefi i GP LDK, Avdullah Hoti, kanë takuar në Kuvendin e Kosovës, Presidentin e Sllovenisë SHTZ BorutPahor.

Në takim u bisedua për rolin e Sllovenisë si shtet mik i Kosovës dhe për të arriturat dhe sfidat e vendit tonë në prag të shënimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Presidenti Pahor vlerësoi lart kontributin e Lidhjes Demokratike të Kosovës në shtet ndërtimin e vendit dhe konsistencën e vazhdueshme në përkushtimin për integrimet euroatlantike.

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, z. Hoti, e cilësoi si tepër të çmueshme mbështetjen e Sllovenisë në përpjekjet e Kosovës për zhvillim ekonomik dhe anëtarësim në organizmat e rëndësishëm ndërkombëtar, thuhet në komunikatë e LDK-së.

Në takim me Presidentin Pahor morën pjesë nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, z. Kujtim Shala, shefi i GP LDK, z. Avdullah Hoti, dhe deputetët Vjosa Osmani, LumirAbdixhiku Driton Selmanaj dhe Doruntinë Maloku.

01/23/2019 17:40

Demhasaj: Taksa do të hiqet ndaj Serbisë, ky do të jetë efekti i saj për vendin. Marrëveshja nga dialogu e çon vendin në zgjedhje!