Sporti

Lajm i madh nga Arbër Zeneli

07/19/2019 20:29
nga:Lorik J

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, po vazhdon të rikuperohet pas lëndimit të rëndë të pësuar kundër Malit të Zi.

Arbër Zeneli ishte detyruar të largohej nga fusha në pjesën e parë të takimit kualifikues për Euro 2020 mes Malit të Zi dhe Kosovës, i cili u zhvillua në Podgoricë dhe përfundoi 1:1.

Anëtari i Reims është operuar rreth një muaj më parë, teksa tani ka filluar edhe të ecë.

Është babai i tij, Avni Zeneli, që nëpërmjet një video në Facebook, ka filmuar futbollistin duke ecur me ndihmën e patericave.