Sporti

Ky ishte postimi emocionues i Challandes në “Facebook”, pak minuta pas përfundimit të ndeshjes

09/07/2019 23:22
nga:M K

Ishte njëri prej emrave më të përmendur sot.

Fjala është për selektorin e Kosovës, Bernard Challandes, i cili vazhdon të shënojë suksese të reja me kombëtaren tonë, shkruan GazetaBlic.

Pas fitores historike ndaj Çekisë, ai ka shfrytëzuar profilin zyrtar të rrjetit social “Facebook” për ta shprehur statisfakcionin që ia kanë dhuruar djelmoshat me arritjen e këtij tre-pikëshi të madh.

“Ne besuam dhe tanimë jemi”, është postimi që e ka bërë zvicerani, duke treguar shumëçka lidhur me atë se çfarë përjetuam sot në “Fadil Vokrri” dhe jo vetëm , pasi në të gjitha viset shqiptare, iu gëzuan këtij triumfi të “verdhë e kaltërve”.

Më poshtë edhe postimi i tij i plotë:

/GazetaBlic/

01/02/2020 13:33

Bernard Challandes – “Ajka e vitit”