Sporti

Ky është super stadiumi ku do të luhet finalja e “Europa League” sonte

05/16/2018 16:44
nga:Y.K

Sonte me fillim prej orës 20-45, do të luhet finalja e Europa League në mes të skuadrës franceze Olimpiuqe Marseille dhe skuadrës spanjolle Atletico Madrid.

Kjo ndeshje finale zhvillohet në qytetin e Lyon në Francë, shkruan Gazeta Blic

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Parc Olympique Lyonnais” i cili ka kapacitet prej 59 mijë ulëseve stadium ky i hapur në vitin 2012 dhe që i ka kushtuar shtetit francez 415 milionë euro.

Kjo është hera parë që ky stadium modern pret një finale të këtij niveli.

Më poshtë mund t`i shikoni disa foto fantastike të impiantit të quajtur “Parc Olympique Lyonnais”/Gazeta Blic

 

03/07/2019 21:58

Neymar te Real Madrid, takim sekret me Florentino Perez