Geek

Krahasimi i makinave SUV nga Porsche dhe Jaguar që lansohen këtë vit (Video)

04/09/2017 22:41
nga:Gazeta Blic

Kërkesat e mëdha për SUV, kanë bërë që prodhuesit të investojnë në to.

Porsche dhe Jaguar janë në mesin e kompanive që i lansojnë këtë vit makinat e tyre sportive, të shfrytëzueshme edhe për familjarë, shkruan Telegrafi.

Modelet Macan GTS dhe F-Type janë të kualitetit të lartë. Të dyja kanë nga 3.0-litra V6, dhe strukturë gati të njëjtë, transmeton GazetaBlic.com

Në videon e postuar më poshtë, mund të shihen këto vetura tek testohen në sipërfaqe me borë dhe terren të vështirë.

05/15/2019 18:58

‘Porsche’-ja për të cilën asnjëherë nuk e keni ditur se ekziston