Lajme

Kadri Veseli pret ne takim ish-gjeneralin Wesley Clark

06/12/2019 19:03
nga:Xheneta Uka

Ish-komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, sot ka qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Ai është mirëpritur nga krerët e shtetit dhe së fundi ai është takuar edhe me kryetarin e kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli./GazetaBlic/