Lajme

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën apel tek qytetarët që ta ruajnë mjedisin

04/01/2019 10:58
nga:A. R.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë apel tek qytetarët që ta ruajnë mjedisin sepse zjarrëveniet që po shkaktohen çdo ditë po sjellin dëme të mëdha, njofton Gazeta Blic.

Instituti ka bërë të ditur se 326 zjarre kanë rrezikuar jetën e njerëzve.

Njoftimi i plotë:

326 zjarre kanë rrezikuar jetën e njerëzve!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën apel që qytetarët ta ruajnë mjedisin sepse zjarrvëniet që po shkaktohen përditë sjellin dëme të mëdha në jetët tona, infrastrukturë dhe mjedis.
Ruajeni mjedisin ku jetoni duke mbrojtur dhe duke ricikluar.
Me djegie nuk keni bërë zgjidhjen e duhur.
Zjarrëvënia helmon!
Zjarrëvënia ndotë mjedisin!
Zjarrëvënia vret!

 

 

10/11/2019 18:13

Mësohen gjyqtarët e takimit, Kosovë – Mali i Zi