Sporti

Himni i Ligës së Kampionëve iu pëlqen të gjithëve, ja në cilat gjuhë këndohet

02/14/2018 20:31
nga:Lorik J

Himni i UEFA Champions League, i titulluar zyrtarisht si “Champions League”, është himni zyrtar i Ligës së Kampionëve të UEFA-s, shkruar nga kompozitori anglez, Tony Britten në vitin 1992.

Himni u realizua nga Orkestra Filarmonike Mbretërore e Mbretërisë së Londrës dhe u këndua nga Akademia e Shën Martinit, shkruan GazetaBlic.

Himni është në tri gjuhët zyrtare të UEFA-s: anglisht, frëngjisht dhe gjermanisht.

Fjalët shprehin forcën e ekipeve dhe të ngjarjeve sportive:

11/28/2018 19:45

Përfundojnë pjesët e para në Ligën e Kampionëve