Fit&Sexy

Hani fruta dhe perime largojeni depresionin

03/13/2018 14:58
nga:M H

Që një kohë të gjatë dihet se frutat dhe perimet janë qenësore për një shëndet të mirë.

Mirëpo tani shkencëtarët po e dëshmojnë se nga frutat e perimet mund të keni edhe përfitime psikologjike, transmeton Klan Kosova.

Sipas një studimi të ri, është konstatuar se konsumimi i këtyre produkteve e largon depresionin në një periudhë dy javore.

08/20/2018 11:47

Simptomat që ju tregojnë se vuani nga depresioni