Sporti

Goli dhe nota e Bardhit në barazimin ndaj Eibarit (Foto/Video)

10/29/2017 21:01
nga:FL.B

Enis Bardhi ka vazhduar me paraqitje të mira për Levanten në La Liga.

Mesfushori shqiptar shënoi edhe gol në barazimit 2-2 ndaj Eibarit.

Bardhi shënoi në minutën e 37-të të pjesës së parë, kjo për rezultatin 0-2.

Ky ishte goli i katër sezonal për yllin e Përfaqësueses së Maqedonisë në sezonin 2017/18.

22-vjeçari i cili i zëvendësua në minutën e 89-të të takimit u vlerësua me notën 6.6.

Bardhi këtë sezon ka shënuar dy gola nga gjuajta e lirë.

05/19/2019 16:44

Eibari kalon në epërsi ndaj Barcelonës