Sporti

“Goal” përmend 6-tën e ‘frikshme’ të Barcelonës me ardhjen e Griezmann

07/12/2019 16:10
nga:Ideal

Barcelona ka nënshkruar me Antoine Griezmman nga rivalët e La Ligas, Atletico Madrid, duke paguar klazolën e blerjes prej 120 milionë euro.

Sulmuesi sot arriti akordin e transferimit me skuadrën katalane, transfer ky mjaft i diskutuar, përcjellë GazetaBlic.

Pra Griezmann firmosi kontratë pesë vjeçare me kampionin e La Ligas.

Ndërkaq ajo çfarë ra në sy pas transferimit të francezit është se tabloidi prestigjioz, ‘Goal’ kujton lojtarët e ‘frikshëm’ të Barcelonës me ardhjen e Griezmann.

Me Lionel Messi, Luis Suarez, Philippe Coutinho, Ousmane Dembele, Malcom dhe Griezmann, Barcelona kompleton skuadrën e ‘ëndrrave”. Ja postimi i plotë nga “GOAL”:

/GazetaBlic/