Sporti

Franca – Australia, formacionet e mundshme

06/16/2018 08:22
nga:Lorik J

Kupa e Botës do të na dhurojë ndeshjet shumë interesante edhe në ditën e sotme.

Ndeshja e parë që zhvillohet sot është ajo mes Francës dhe Australisë me fillim nga ora 12:00, shkruan GazetaBlic

Ndeshja mes Francës dhe Australisë është takimi i parë i Grupit C të Kupës së Botës dhe zhvillohet në stadiumin Kazan Arena në Kazan.

Franca cilësohet si favorite për ta kaluar grupin C dhe për ta fituar kampionatin botëror, andaj në këtë takim pritet fitorja e djelmoshave të Didier Deschamps.

Mediat franceze kanë publikuar formacionet e mundshme të dy ekipeve para fillimit të Kupës së Botës.

Franca: Hugo Lloris, Benjamin Mendy, Samuel Umtiti, Raphael Varane, Djibril Sidibe, Blaise Matuidi, N’Golo Kante, Paul Pogba, Antoine Griezmann, Kylian Mbappe, Olivier Giroud.

Australia: Mathew Ryan, Aziz Behich, Trent Sainsbury, Mark Milligan, Josh Risdon, Aaron Mooy, Mile Jedinak, Massimo Luongo, Robbie Kruse, Andrew Nabbout, Mathew Leckie./GazetaBlic/

01/08/2020 14:46

Australia do të vrasë mijëra deve, shkaku i thatësisë