Sporti

Formacionet zyrtare: Shkëndija – Sheriff

07/24/2018 19:48
nga:M K

Shkëndija e Tetovës sonte do të luajë ndeshjen e parë të raundit të dytë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Para pak çastesh kanë dalë edhe formacionet zyrtare me të cilat skuadrat do të zbresin në fushë, shkruan GazetaBlic. Përballë do t’a ketë ekipin Sheriff Tiraspol.

Shkëndija: Kostadin Zahov, Egzon Bejtulai, Armend Alimi, Visar Musliu, Besart Ibraimi, Ennur Totre, Remzifaik Selmani, Mevlan Murati, Stenio Junior, Izair Emini, Mevlan Adili.

FC Sheriff: Zvonimir Mikulic, Jo Santos, Cristiano, Antun Palic, Ante Kulusic, Ziguy Badibanga, Alhaji Kamara, Mateo Susic, Yuri Kendysh, Rifet Kapic, Veaceslav Posmac.

Shpresojmë që klubi shqiptar nga Tetova të korr fitore në ndeshjen e parë dhe të shpresojë në kualifikim për raundin e tretë.

/GazetaBlic/

 

06/12/2019 21:47

Caktohet orari i ndeshjeve të fazës paraeliminatore në Champions