Sporti

Finalja e madhe e ‘Grand Prix Budapest’ – Ja kundërshtarja e Nora Gjakovës

07/12/2019 15:32
nga:Ideal

Nora Gjakova ka arritur që të mposht panamezen Miryam Rober.

Gjakova ka mposhtur ‘vazzari’ panamezen ndërsa në finale do të takohet me brazilianen, SILVA, Rafaela, përcjellë GazetaBlic.

Gjakova ka arritur që të siguroj medaljen e argjendtën dhe garën për të artën në Grand Prix Budapest.

Kujtojmë që në finale ndodhet edhe Distria Krasniqi (-48 kg), kurse Majlinda Kelmendi (-52 kg) lufton për medaljen e bronztë.

/GazetaBlic/