Sporti

Edhe Distria si Majlinda, me ‘Ippon’ e fiton garën ndaj ruses Sabina

07/12/2019 13:17
nga:Ideal

Para pak çastesh ka përfunduar dueli i Distrie Kransniqit dhe GILIAZOVA Sabina nga Rusia.

Krasniqi por si Majlinda arrin që ta fitojë garën e parë me Ippon dhe të kaloj në rundi tjetër të garave, përcjellë GazetaBlic.

Kështu kampionet tona po na bëjnë krenar me arritjet e tyre në garat e Grand Pix Budapest 2019.

Kujtojmë se Distria garon në peshën -48 kilogram.

/GazetaBlic/