Sporti

Distrie Krasnqi prek gjysmëfinalen e ‘Grand Prix Budapest 2019’

07/12/2019 14:17
nga:Ideal

Xhudistja jonë Krasniqi arrit që të kalojë në gjysmëfianle të ‘Grand Prix Budapest 2019’.

Distria e mposht kinezen LI me Ippon dhe siguroi gjysmëfinalen, përcjellë GazetaBlic.

Krasniqi me këtë fitore është kualifikuar për gjysmëfinale, ku do të ndeshet me Julia Figueroa nga Spanja.
Pra ajo në kategorinë -48 kilogramë, mundi kinezen, Yanan Li.