Lajme

Deputetja e VV-së: Reagimet e zyrtarëve të PDK-së e AAK-së ishin prej paniku

08/13/2019 23:01
nga:L H

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se disa subjekte politike që përbëjnë qeverinë në largim janë kapluar nga paniku pas takimit të liderit të LDK-së me atë të Vetëvendosjes.

“Reagimi i një pjese të koalicionit të deritashëm qeverisës për takimin Mustafa – Kurti ishte reagim paniku.

Takimi i liderëve të dy subjekteve më të mëdha opozitare ishte transparent dhe në vazhdën e takimeve para zgjedhjeve të parakohshme. Qëllimi është bashkërendimi i aktiviteteve me qëllim të fitores”, ka thënë ajo për Televizionin Publik.

“Pa folë për kryeministrin ne duhet të flasim për prioritetet. E ato janë lufta kundër korrupsionit, zhvillimi ekonomik dhe ngritja e cilësisë në arsim”.